כחלק מהאחריות לעם ישראל ולהופעת התורה, הקימה ישיבת מעלות שלוחות בכל רחבי הארץ. שלוחות הישיבה הנן כיום ישיבות המהוות מרכזי תורה עוצמתיים ההולכים לאורה של תורת ארץ ישראל. בשלוחות הישיבה לומדים מאות תלמידים, והן מעמידות דור של תלמידי חכמים מעורבים בקהילה, המחזקים את רוחו של עם ישראל, בכל חלקי ארץ ישראל.

 

ישיבת ההסדר נווה דקלים – אשדוד

ישיבת נווה דקלים הוקמה בימית בשנת ה'תשל"ה, ועם עקירת חבל זה בשנת ה'תשמ"ב, קבעה את מקומה בנווה דקלים שבגוש קטיף. בשנת ה'תשנ"ז נענתה ישיבת מעלות לאתגר שהציב בפניה מרכז ישיבות בני עקיבא, ואימצה את ישיבת נווה דקלים. בכך נעשתה ישיבת נווה דקלים לשלוחה הראשונה של ישיבת מעלות. הרב דוד גבריאלי, שהיה ר"מ במעלות, נשלח לעמוד בראש ישיבת נווה דקלים, יחד עם שני אברכים וכעשרה תלמידים.
עם עקירת יישובי גוש קטיף עברה הישיבה באופן זמני לכפר מימון, וכיום היא שוכנת בעיר אשדוד.
www.yeshivand.org.il

ישיבת נווה דקלים

 

ישיבת ההסדר נתיב טפחות

ישיבת טפחות נוסדה בשנת ה'תשס"א על ידי בוגרי ישיבת מעלות, הרב אביגדור ויצמן והרב אייל גריינר, העומד בראש הישיבה. הישיבה הוקמה כדי להוות מסלול המתאים לצרכיו הייחודיים של קהל יעד שלא נקלט עד אז במסגרות התורניות הקיימות, ביניהם בוגרי כיתות י"ב מהתיכונים הדתיים המקיפים. בהמשך דרכה הפכה הישיבה לישיבת הסדר.
מאז הקמת הישיבה הצטרפו למושב טפחות משפחות רבות, בהן גם משפחות של בוגרי הישיבה. הישיבה מהווה מרכז תורני לכל אזור מרום הגליל.
www.yht.org.il

ישיבת טפחות2

 

ישיבת ההסדר עכו

ישיבת עכו נוסדה בשנת ה'תשס"ג, על מנת לעורר מחדש את החיים היהודיים בעכו, כמענה לירידה במספר התושבים היהודיים בעיר. בראש הישיבה עומד הרב יוסי שטרן, בוגר ישיבת מעלות, ששימש לפני כן ר"מ בישיבת אלון מורה.
www.yakko.co.il

ישיבת עכו

 

ישיבת ההסדר חולון

ישיבת חולון הוקמה בשנת ה'תשס"ד על ידי הרב אלעזר אהרנסון, בוגר ישיבת מעלות, שגם עמד בראשה, מתוך מגמה להקים עולה של תורה במקום שבו אנשים רבים צמאים לה. חולון היא אחת הערים הגדולות ביותר בארץ, ובה למעלה ממאתיים אלף תושבים, והישיבה הציבה לעצמה מטרה להוות מרכז תורני ורוחני משפיע. בראשות הישיבה עומד כיום הרב ישי ויצמן.
www.yholon.co.il

ישיבת חולון

 

ישיבת ההסדר נוף הגליל (לשעבר נצרת עילית)

ישיבת נוף הגליל הוקמה בשנת ה'תשע"א, לאור פניה של ראש עיריית נוף הגליל (אז נצרת עילית), שביקש לחזק את הציבור היהודי בעיר וברחבי הגליל בכלל. בראשות הישיבה עומד הרב דני סגליס, בוגר ישיבת מעלות, ששימש עד אז ר"מ בישיבה התיכונית חורב.
www.yni.org.il

ישיבת נוף הגליל

דילוג לתוכן